مشاهده کردن اخبار انیمیشن شانگهای انیمیشن

مشاهده کردن: اخبار انیمیشن شانگهای انیمیشن اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار حوادث آیا دست کودک6ساله سرطانی باید قطع شود؟ ، گزارش یک سهل انگاری پزشکی

احتمالا سهل‌انگاری در تزریق دارو، علیرضا، کودک مبتلا به سرطان را دچار عفونت دست شدیدی کرده که ممکن است دست علیرضا را از او بگیرد.

گزارش یک سهل انگاری پزشکی/ آیا دست کودک6ساله سرطانی باید قطع شود؟

عبارات مهم : عفونت

احتمالا سهل انگاری در تزریق دارو، علیرضا، کودک مبتلا به سرطان را دچار عفونت دست شدیدی کرده که ممکن است دست علیرضا را از او بگیرد.

به گزارش وقایع اتفاقیه؛بیمارستان علی اصغر پایتخت کشور عزیزمان ایران میزبان این کودک 6 ساله بوده. او از دو ماه پیش به علت مبتلا شدن به سرطان خون در این بیمارستان تحت درمان کموتراپی و شیمی درمانی بوده ولی اشتباه احتمالی در شیوه تزریق داروی شیمی درمانی از 20 روز پیش باعث شده است نه تنها او زحمت سرطان را تحمل کند بلکه با زحمت عفونت شدید دست هم روبه رو شود به طوری که احتمال های دردناک تری جهت دست او هم وجود دارد. به گفته پدر علیرضا، زخم ها در حد دو نقطه کوچک بوده اند ولی حالا تصویرهای هم نشان می دهند جلوی عفونت و زخم ها گرفته نشده و آن قدر وسعت پیدا کرده اند که دست علیرضا را ترساندن می کنند. جز اینها، عفونت دست او باعث شده است درمان سرطان او قطع شود و پزشکان نتوانند درمان بیماری او را که دوباره عود کرده پیش ببرند. درواقع پدر علیرضا مدعی است سهل انگاری تاثیرگذار یک پرستار در تزریق دارو به علیرضا درمان او را هم عقب انداخته است.

پدر علیرضا راجع به این اتفاق گفت: «بیمارستان زیر بار اشتباهی که رخ داده نمی رود. می گویند چون گلبول های سفید دست او به علت شیمی درمانی پایین بوده دست او عفونت کرده ولی نمی گویند آیا همان جایی که تزریق داروی شیمی درمانی انجام شده است و سرم گرفته می شد عفونت کرده است.»

آیا دست کودک6ساله سرطانی باید قطع شود؟ ، گزارش یک سهل انگاری پزشکی

این اتفاق ممکن است به بهای قطع دست علیرضا تمام شود لیکن بیمار در شرایط خاصی است و نمی شود از بدن او انتظار مبارزه با عفونت داشت و از طرفی نمی توان جهت مدت طولانی شیمی درمانی او را قطع کرد. آن گونه که پدر علیرضا می گوید، سه راه پیش روی آنهاست: «راه اول این است که دست علیرضا را قطع کنند تا بتوانند شیمی درمانی را ادامه بدهند. راه دوم این است که پیوند روی دست او انجام شود که من توانایی پرداختن هزینه پیوند را در بیمارستان شخصی ندارم.

من به یک فوق تخصص خارج از این بیمارستان هم مراجعه کرده ام. 18میلیون هزینه پیوند دست است ولی این پیوند هم بدون تضمین است چون اوضاع بدن علیرضا طوری است که احتمال جوش نخوردن بعد از پیوند هم وجود دارد».راه سوم، همان راهی است که بیمارستان درپیش گرفته ولی همچنان جواب نگرفته و بعید است موثر هم باشد. پدر علیرضا می گوید: «راه سوم استفاده از دستگاه مکش است که خون جریان پیدا کند و دست علیرضا سیاه نشود». راهی که به گفته او، هزینه زیادی دارد ولی بیمارستان فعلا از آن استفاده می کند. با همه اینها خانواده علیرضا بابت اتفاقاتی که جهت فرزندشان افتاده ناامید شده است اند. بیمارستان مسئولیت اتفاقی که جهت علیرضا افتاده را نپذیرفته و آنها هم از طرفی توان تامین هزینه پیوند دست را ندارند و از طرفی تضمینی هم جهت بیمارستان وجود ندارد که بتوانند دست او را حفظ کنند.

احتمالا سهل‌انگاری در تزریق دارو، علیرضا، کودک مبتلا به سرطان را دچار عفونت دست شدیدی کرده که ممکن است دست علیرضا را از او بگیرد.

پزشکان بیمارستان از خانواده او خواسته اند امروز با یک فوق تخصص ارتوپدی هم جهت پیش بردن درمان علیرضا مشورت کنند؛ مشورتی که پدر علیرضا می گوید جهت آن است که از زبان پزشکی جز پزشکان بیمارستان بشنوند که دست علیرضا باید قطع شود: «کاری که با من کرده اند این است که باید راجع به زندگی علیرضا و دستش گزینش کنم. درواقع می خواهند از من رضایت بگیرند که دست علیرضا را قطع کنم و چاره ای هم جهت من نمانده. قبلا هم به مادر علیرضا گفته بودند دست او احتمالا قطع می شود و او در همان بیمارستان غش کرده بود. درواقع احتمالا قرار نیست امروز چیز جدیدی بشنویم. فقط می خواهند دکتر دیگری هم به ما بگوید که باید دست علیرضا را قطع کنیم».

پدر علیرضا پزشکان را هم جهت تعلل در پیشگیری از عفونت مقصر می داند: «عفونت علیرضا اول به اندازه یک سکه بود ولی تعلل کردند و کار را به اینجا رساندند.» پدر و مادری که روحیه خود را از دست داده اند و در آستانه انتخابی بزرگ قرار گرفته اند.

آنها در همین اوضاع از رفتاری که با آنها می شود هم شکایت دارند. رفتاری که نه تنها روحیه بخش نیست بلکه با شکستن زیاد آنها هم همراه است: «پزشک به مادرش مدام می گوید این فرزند ماندنی نیست. دیروز از پزشکش خواهش کردم این کار را نکند. صورت دلواپس مادر علیرضا هم باعث می شود روحیه خوب شدن در فرزند شکل نگیرد».پیگیری های دو روزه «وقایع اتفاقیه» از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از انتشار این گزارش از اوضاع علیرضا هم بی پاسخ ماند و از طرفی چنین روایت هایی نیازمند بررسی فوری جهت کمک به بیمار است و شکایت به علت وقت بربودن روند چندان موثر نیست.

آیا دست کودک6ساله سرطانی باید قطع شود؟ ، گزارش یک سهل انگاری پزشکی

واژه های کلیدی: عفونت | پزشکی | پزشکان | بیمارستان | بیمارستان | درمان سرطان | شیمی درمانی | درمان بیماری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs